درحال بارگزاری

درحال بارگزاری

مطالب مرتبط
استاندار خبر داد:
🔴 رشد وزنی و ارزشی صادرات غیرنفتی استان مرکزی در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲
🔹جلسه مشترک کارگروه توسعه صادرات استان و کمیسیون‌های صنعت، توسعه صادرات و جذب سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی اراک به ریاست استاندار مرکزی و با حضور سایر اعضا و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، روز چهارشنبه در اتاق بازرگانی اراک برگزار شد.
🔸دکتر فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی در این نشست با بیان اینکه صادرات استان مرکزی در مجموع طی ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزن ۱۹ درصد و به لحاظ ارزش ۱۰ درصد افزایش داشته است، گفت: این در حالی است که در کشور، ارزش صادرات کاهش داشته است.
🔸وی ادامه داد: ۸۷ درصدِ صادرات کشور از ۱۱ استان صورت می‌گیرد که عمدتاً پایانه‌های مرزی هستند اما سه استانِ مرکزی، اصفهان و تهران نیز در این بین قرار دارند.
🔸استاندار مرکزی اذعان داشت: برای دومین بار پس از انقلاب اسلامی، مجوز ایجاد مرکز لجستیک در استان مرکزی را گرفتیم که به پارک ارتقا یافت و آماده راه‌اندازی آن در مساحت اولیه ۶۰ هکتار در مرکز استان هستیم، البته قابل افزایش به ۵۰۰ هکتار است و حل بخشی از مسائل صادراتی با راه‌اندازی این پارک رقم خواهد خورد.
🔸مخلص‌الائمه با بیان اینکه کنسرسیوم اقتصادی استان تشکیل شده است و جمع زیادی از فعالان اقتصادی و صنعتی استان در کنسرسیوم عضویت دارند، گفت: یکی از مأموریت‌های این کنسرسیوم، پیگیری احداث پارک لجستیک استان است.
استاندار خبر داد: 🔴 رشد وزنی و ارزشی صادرات غیرنفتی استان مرکزی در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ 🔹جلسه مشترک کارگروه توسعه صادرات استان و کمیسیون‌های صنعت، توسعه صادرات و جذب سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی اراک به ریاست استاندار مرکزی و با حضور سایر اعضا و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، روز چهارشنبه در اتاق بازرگانی اراک برگزار شد. 🔸دکتر فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی در این نشست با بیان اینکه صادرات استان مرکزی در مجموع طی ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزن ۱۹ درصد و به لحاظ ارزش ۱۰ درصد افزایش داشته است، گفت: این در حالی است که در کشور، ارزش صادرات کاهش داشته است. 🔸وی ادامه داد: ۸۷ درصدِ صادرات کشور از ۱۱ استان صورت می‌گیرد که عمدتاً پایانه‌های مرزی هستند اما سه استانِ مرکزی، اصفهان و تهران نیز در این بین قرار دارند. 🔸استاندار مرکزی اذعان داشت: برای دومین بار پس از انقلاب اسلامی، مجوز ایجاد مرکز لجستیک در استان مرکزی را گرفتیم که به پارک ارتقا یافت و آماده راه‌اندازی آن در مساحت اولیه ۶۰ هکتار در مرکز استان هستیم، البته قابل افزایش به ۵۰۰ هکتار است و حل بخشی از مسائل صادراتی با راه‌اندازی این پارک رقم خواهد خورد. 🔸مخلص‌الائمه با بیان اینکه کنسرسیوم اقتصادی استان تشکیل شده است و جمع زیادی از فعالان اقتصادی و صنعتی استان در کنسرسیوم عضویت دارند، گفت: یکی از مأموریت‌های این کنسرسیوم، پیگیری احداث پارک لجستیک استان است.
فراگیر شدن. طرح هوشمند سازی توزیع نان در استان

۹۸ درصد از نانوایی‌های استان مرکزی به دستگاه کارتخوان هوشمند توزیع نا تجهیز شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اراک؛معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: یک‌هزار و ۴۳۶ واحد نانوایی در این استان با هدف شفاف‌سازی عرضه نان به دستگاه کارتخوان هوشمند مجهز شدند.
حسن میرزاخانی افزود: در اجرای این طرح ۹۸ درصدنانوایی‌های استان به این دستگاه مجهز شده اند و ۳۰ تا ۴۰ نانوایی همچنان به شیوه گذشته نان عرضه می‌کنند.
او گفت : فوت صاحب پروانه نانوایی و واگذاری واحد به سایر افراد از جمله علت‌هایی است که منجر شده تا بخشی از نانوایی‌های استان به دستگاه هوشمند متصل نباشند که ظرف ۱۰ روز آینده مشکل این تعداد نانوایی رفع خواهد شد.
استفاده از دستگاه کارتخوان هوشمند در نانوایی‌ها مورد پایش قرار می‌گیرد تا اجرای طرح در استان به طور دقیق اجرا شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت : مرحله دوم در اجرای این طرح، تعیین سهمیه آرد براساس میزان فروش نان است و نانوایی‌هایی که به این دستگاه مجهز نباشند، از دریافت آرد محروم می شوند.
فراگیر شدن. طرح هوشمند سازی توزیع نان در استان ۹۸ درصد از نانوایی‌های استان مرکزی به دستگاه کارتخوان هوشمند توزیع نا تجهیز شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اراک؛معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: یک‌هزار و ۴۳۶ واحد نانوایی در این استان با هدف شفاف‌سازی عرضه نان به دستگاه کارتخوان هوشمند مجهز شدند. حسن میرزاخانی افزود: در اجرای این طرح ۹۸ درصدنانوایی‌های استان به این دستگاه مجهز شده اند و ۳۰ تا ۴۰ نانوایی همچنان به شیوه گذشته نان عرضه می‌کنند. او گفت : فوت صاحب پروانه نانوایی و واگذاری واحد به سایر افراد از جمله علت‌هایی است که منجر شده تا بخشی از نانوایی‌های استان به دستگاه هوشمند متصل نباشند که ظرف ۱۰ روز آینده مشکل این تعداد نانوایی رفع خواهد شد. استفاده از دستگاه کارتخوان هوشمند در نانوایی‌ها مورد پایش قرار می‌گیرد تا اجرای طرح در استان به طور دقیق اجرا شود. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت : مرحله دوم در اجرای این طرح، تعیین سهمیه آرد براساس میزان فروش نان است و نانوایی‌هایی که به این دستگاه مجهز نباشند، از دریافت آرد محروم می شوند.
بستن