درحال بارگزاری

درحال بارگزاری

مطالب مرتبط
📦ایجاد دهکده لجستیک و بندر خشک، تبادلات تجاری استان مرکزی را توسعه می‌دهد

🔹کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان مرکزی به ریاست استاندار و با حضور سایر اعضا برگزار شد.

استاندار:
🔸صادرات از جمله متغیرهای کلان اقتصاد کشور است و آمار واردات و صادرات استان تابع شرایطی است که صرفاً بر مبنای گزارش گمرکات قابل تحلیل نیست.

🔸بخش غیردولتی باید موانع عمده‌ای که در قالب کارگروه توسعه صادرات استان قابل حل هستند را با راهکار پیشنهادی مطرح و بخش دولتی نیز پس از بررسی کارشناسی، متناسب با این مسائل از کارگروه مصوبه بگیرد.

🔸سال گذشته مصوبه تأسیس مرکز لجستیک استان اخذ شده که اخیراً به دهکده ارتقا یافت و امیدواریم با شکل‌گیری این دهکده و بندر خشک در استان اتفاقات خوبی در حوزه تبادلات تجاری استان شکل بگیرد.

🔸در بخش صادرات استان در زمینه فرش و صنایع دستی، کشاورزی و در صنعت شاهد افزایش و در خام فروشی کاهش داشته‌ایم لذا باید با توجه به مزیت‌ها و موفقیت‌ها، مسیر رشد را با جدیت دنبال کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:
🔸با توجه به اینکه تجار نمی‌توانند به تنهایی به بازار برخی کشورها ورود کنند لذا اتاق بازرگانی و سازمان صمت باید به دنبال ایجاد و تقویت کنسرسیوم‌های صادراتی باشند.

🔹در این نشست ضمن بررسی آخرین وضعیت تبادلات تجاری استان در نیمه نخست سال و موضوع بازگشت ارز حاصل از صادرات، همچنین آمادگی برای برپایی پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در محلات و برگزاری نمایشگاه صنعت استان، ارزیابی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

#استان_مرکزی 
#توسعه_صادرات

دوشنبه ۱۰ مهرماه
📦ایجاد دهکده لجستیک و بندر خشک، تبادلات تجاری استان مرکزی را توسعه می‌دهد 🔹کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان مرکزی به ریاست استاندار و با حضور سایر اعضا برگزار شد. استاندار: 🔸صادرات از جمله متغیرهای کلان اقتصاد کشور است و آمار واردات و صادرات استان تابع شرایطی است که صرفاً بر مبنای گزارش گمرکات قابل تحلیل نیست. 🔸بخش غیردولتی باید موانع عمده‌ای که در قالب کارگروه توسعه صادرات استان قابل حل هستند را با راهکار پیشنهادی مطرح و بخش دولتی نیز پس از بررسی کارشناسی، متناسب با این مسائل از کارگروه مصوبه بگیرد. 🔸سال گذشته مصوبه تأسیس مرکز لجستیک استان اخذ شده که اخیراً به دهکده ارتقا یافت و امیدواریم با شکل‌گیری این دهکده و بندر خشک در استان اتفاقات خوبی در حوزه تبادلات تجاری استان شکل بگیرد. 🔸در بخش صادرات استان در زمینه فرش و صنایع دستی، کشاورزی و در صنعت شاهد افزایش و در خام فروشی کاهش داشته‌ایم لذا باید با توجه به مزیت‌ها و موفقیت‌ها، مسیر رشد را با جدیت دنبال کنیم. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار: 🔸با توجه به اینکه تجار نمی‌توانند به تنهایی به بازار برخی کشورها ورود کنند لذا اتاق بازرگانی و سازمان صمت باید به دنبال ایجاد و تقویت کنسرسیوم‌های صادراتی باشند. 🔹در این نشست ضمن بررسی آخرین وضعیت تبادلات تجاری استان در نیمه نخست سال و موضوع بازگشت ارز حاصل از صادرات، همچنین آمادگی برای برپایی پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در محلات و برگزاری نمایشگاه صنعت استان، ارزیابی و تصمیمات لازم اتخاذ شد. #استان_مرکزی #توسعه_صادرات دوشنبه ۱۰ مهرماه
🔹نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی، شبکه بانکی و واحد‌های تولیدی برگزار شد.

معاون استاندار:
🔸تولید مهم‌ترین راه‌ برون رفت کشور از تورم است که فرمایش رهبر معظم انقلاب بوده و شرایط خاص کشور به نحوی است که امروز همه مکلف به حمایت از تولید هستیم.

🔸مدیران استانی باید تسهیلاتی که در وزارتخانه‌های متبوع ایجاد می‌شود را در شورای اداری استان طرح کنند تا از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

🔸در جریان سفر اخیر فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به استان، امیر ایرانی به معاونت آماد نداجا دستور دادند که نیازهای تغذیه ای نیرو را از صنایع غذایی استان مرکزی تأمین کنند‌.

🔸انتقال حساب‌ها و بیمه واحد‌های تولیدی و صنعتی به داخل استان پیش شرط بررسی مسائل واحد‌ها در ستاد تسهیل و ارائه خدمات است چراکه منافع این گردش‌های مالی باید به مردم استان برسد.

🔹در این نشست مسائل تعدادی از واحد‌های تولیدی و صنعتی استان بررسی و تصمیماتی در راستای رفع مشکلات صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، امهال تسهیلات، تقسیط بدهی‌های بانکی و معافیت مالیاتی به منظور رفع موانع تولید اتخاذ شد، همچنین مقرر شد به منظور اخذ مصوبات لازم در سطوح ملی، برخی موارد به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور ارجاع و مکاتبات لازم صورت گیرد. 
دوشنبه ۸ آبان ماه
🔹نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی، شبکه بانکی و واحد‌های تولیدی برگزار شد. معاون استاندار: 🔸تولید مهم‌ترین راه‌ برون رفت کشور از تورم است که فرمایش رهبر معظم انقلاب بوده و شرایط خاص کشور به نحوی است که امروز همه مکلف به حمایت از تولید هستیم. 🔸مدیران استانی باید تسهیلاتی که در وزارتخانه‌های متبوع ایجاد می‌شود را در شورای اداری استان طرح کنند تا از این ظرفیت‌ها استفاده شود. 🔸در جریان سفر اخیر فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به استان، امیر ایرانی به معاونت آماد نداجا دستور دادند که نیازهای تغذیه ای نیرو را از صنایع غذایی استان مرکزی تأمین کنند‌. 🔸انتقال حساب‌ها و بیمه واحد‌های تولیدی و صنعتی به داخل استان پیش شرط بررسی مسائل واحد‌ها در ستاد تسهیل و ارائه خدمات است چراکه منافع این گردش‌های مالی باید به مردم استان برسد. 🔹در این نشست مسائل تعدادی از واحد‌های تولیدی و صنعتی استان بررسی و تصمیماتی در راستای رفع مشکلات صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، امهال تسهیلات، تقسیط بدهی‌های بانکی و معافیت مالیاتی به منظور رفع موانع تولید اتخاذ شد، همچنین مقرر شد به منظور اخذ مصوبات لازم در سطوح ملی، برخی موارد به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور ارجاع و مکاتبات لازم صورت گیرد. دوشنبه ۸ آبان ماه
بستن